top of page

 PIERWSZE KROKI

Z PLANOWANIEM CYFROWYM

image.png

Planowanie cyfrowe stało się ostatnio jednym z najlepszych i najbardziej popularnych sposobów organizowania czasu na świecie. Dlaczego? Bo jest łatwe, przyjemne, oszczędza czas, jest przyjazne środowisku i przede wszystkim – daje frajdę! Ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z cyfrowym planowaniem i nigdy nie widziałaś cyfrowego plannera, może być trudno zrozumieć, czym jest cyfrowe planowanie i jak działa. Przygotowałam więc Pierwsze kroki, dzięki którym dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz pracę z plannerem.

1

Co to jest
planowanie cyfrowe?

Planowanie cyfrowe polega na organizowaniu dnia, tygodnia, miesiąca lub roku za pomocą urządzenia cyfrowego. Niezależnie od tego, czy jest to Twój laptop, komputer, telefon czy tablet. Najczęściej planowanie cyfrowe odbywa się za pomocą iPada, aplikacji do planowania cyfrowego, takiej jak Goodnotes i przy pomocy Apple Pencil.

Zamiast przenosić papierowy planner do swojego urządzenia, robiąc zdjęcia lub go skanując używasz cyfrowego terminarza w swojej aplikacji do robienia notatek!

planner urządzenia.png

2

Co to jest planner cyfrowy?

Planner cyfrowy jest prawie jak tradycyjny kalendarz, terminarz papierowy. Różnica polega na tym, że importujesz plik PDF do aplikacji do robienia notatek i używasz go na iPadzie lub telefonie. Te interaktywne plannery PDF zawierają zakładki z hiperłączami, dzięki którym poruszanie się po plannerze jest łatwe i szybkie. Po prostu klikając na zakładki plannera, strony przewracają się same, tak jakbyś używała plannera papierowego z zakładkami. Po kliknięciu na przycisk z nazwą sekcji zostaje ona natychmiast wyświetlona na ekranie.

Zawsze lubiłam kalendarze, pisanie i rysowanie na papierowych stronach. Odkryłam jednak cyfrowe planowanie i teraz już nie wyobrażam sobie inaczej. Zaoszczędziłam czas, pieniądze i mam lekką torebkę, a do tego jestem proekologiczna :)

3

Czego będziesz potrzebować do cyfrowego planowania?

Planery cyfrowe są kompatybilne zarówno z urządzeniami Apple, jak i Android. Tak więc wybór narzędzi zależy od tego co masz. Podstawowe narzędzia potrzebne do cyfrowego planowania to:

Tablet – Apple/ iOS lub inny tablet z Androidem, Windowsem,

Rysik – pozwala pisać w plannerze tak, jakbyś pisała długopisem na papierze. Dla mnie bardzo ważna była właśnie możliwość odręcznego pisania. Do iPada polecam Apple Pencil, do innego tableta wybierz rysik kompatybilny z tym urządzeniem. Możesz również pisać na klawiaturze.

Twój ulubiony planner cyfrowy – wybierz taki, który będzie najlepiej Ci odpowiadał. Sprawdź jakie zawiera arkusze i czy spełniają one Twoje potrzeby. Wolisz planner roczny, miesięczny, a może niedatowany? Notes? Zajrzyj do odpowiedniej zakładki na mojej stronie i zdecyduj.

Aplikacja do robienia notatek – umożliwia pisanie po dokumencie za pomocą rysika, który tworzy pociągnięcie pióra. Piszesz więc na dokumencie tak, jakbyś pisała na papierze. Nie ma znaczenia, której aplikacji używasz, ale musisz ją pobrać, aby korzystać z cyfrowego plannera. Dla urządzeń Apple moim zdaniem najlepszy jest GoodNotes. Dla Androida i Windowsa sprawdza się np. Xodo, Noteshelf lub Metamoji i ostatnio za darmo również GoodNotes w formie beta.

Zrzut ekranu 2023-07-23 o 15.30.07.png

4

Instrukcja

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia dostaniesz ode mnie w mailu lineczkę do pobrania plików.

Zapisz pobrane pliki PDF (planner) oraz BONUS w postaci naklejek na swoim urządzeniu. 

Otwórz w ulubionej aplikacji do adnotacji PDF i planuj :) 

Zrzut ekranu 2023-07-23 o 15.28.07.png
bottom of page